Jesień już na dobre zawitała za naszymi oknami, a co za tym idzie, rozpoczął się sezon herbat, koców, ciepłych papuci i jesiennych lektur. To także czas książkowych targów, ale o tym zapewne wszyscy wiecie, więc podarujmy sobie oczywiste oczywistości. Poniżej zebrałam książki, do których spieszy mi się najbardziej w najbliższym czasie oraz te, które dotarły do mnie dosłownie parę godzin temu. Z zaległości wciąż się wygrzebuję, a ten jesienny stosik to nie wszystko, co na mnie czeka. Na moim skromnym regale pojawiło się dużo więcej, ale bez szaleństwa, poczeka. Aktualnie zaczytuję się w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa, ale jak przystało na tak zorganizowaną osobę jaką jestem, zapomniałam umieścić ją w tym stosie, więc dla Waszej informacji, post o niej pojawi się na dniach. Enjoy!
- Charles Bukowski Najpiękniejsza dziewczyna w mieście - klasyki nigdy nie za mało, a kontrowersyjna twórczość tego Pana od jakiegoś czasu bardzo mnie interesowała. Zobaczymy jakie będzie nasze pierwsze spotkanie w świecie alkoholu, pijaków i szaleńców Bukowskiego.
- Guillermo del Toro, Chuck Hogan Wirus - wierzę, że o serialu większość z Was słyszała, słyszałam i ja, ale zgodnie z zasadą najpierw książka, potem film, sięgam po książkę.
- Blake Crouch Wayward Pines. Bunt - po fantastycznej lekturze jaką był pierwszy tom serii Croucha czekam na kolejną dawkę emocji i choć słyszałam, że poziom nieco spada, to nadzieję wciąż mam. Klimat Wayward Pines na tyle mi się podoba, że myślę, że nie mogłabym się bardzo zawieść.
- Witold Gombrowicz Pornografia - Gombrowicz to kolejny autor, który mnie interesował, ale dotychczas żadna z jego książek nie wpadła mi w ręce. Mam nadzieję, że to wielkie dzieło mnie nie przerośnie.
- James Dashner The Scorch Trials - drugi tom popularnego ostatnio Więźnia labiryntu, który zawrócił mi w głowie nie tylko jako powieść, ale także jako film. Co będzie dalej z Thomasem?
- Stephen King Lśnienie - Stephen, Stephen, Stephen... Jesień to najlepsza pora dla mnie na czytanie mistrza horroru. Co prawda wstyd wielki, że to najstraszniejsze dzieło ze strasznych wciąż przede mną, ale obiecuję, że już niedługo tylko ja, kubek herbaty i Lśnienie.
- Alexandra Bracken Nigdy nie gasną - drugi tom przygód Ruby w świcie Mrocznych umysłów. Może kolejna młodzieżówka, może kolejna dystopia, ale gwarantuje świetną rozrywkę na parę godzin. Jak widać w tym gatunku wciąż lśnią jakieś perełki.
- Franz Kafka Proces - historia, która potraktowana w kanonie lektur przerażająco marginesowo potrafiła mnie niemało zafascynować na lekcji polskiego. Kim jest więc Józef K.? Książka jako wynik współpracy z Wydawnictwem MG.
- Bolesław Prus Emancypantki - kolejna klasyczna pozycja w tymże stosiku. Emancypantki to historia kilku młodych kobiet poszukujących własnej tożsamości w czasach, kiedy to zaczynały osiągać ważniejszą rolę w świecie. Egzemplarz recenzencki, j.w.
- Sarah Lotz Troje - o książce tej było już głośno dość dawno temu i wtedy to właśnie dostałam ją na urodziny (te były co prawda w czerwcu, ale pamiętacie jak pisałam o zaległościach?).
To już koniec, przede mną lektura dziesięciu interesujących pozycji, a przed Wami okienko komentarza, gdzie mam nadzieję, że podzielicie się swoimi wrażeniami z lektury powyższych książek. Pozdrawiam gorąco!